Online Katalog

humanresource

İNSAN KAYNAKLARI

OTSA Otomotiv olarak, şirketimizin hedef ve politikaları çerçevesinde kaliteli insan gücüne sahip olmak ve bu gücü sürekli geliştirmek, verimliliği artırmak için çalışmalarda bulunmaktayız. Öncelikli olarak “Hayatta en önemli varlık insan ve onun yaşamıdır” bilincine sahip olarak, çalışanlarımız arasında eşitlik gözeterek, adil bir yönetim politikası izlemek, çalışanlarımızın tüm maddi ve manevi haklarını göz önünde bulundurmak, sağlıklı ve güvenli ortamda çalışmalarını sağlamak temel amaçlarımız içindedir. Bu amaç doğrultusundaki uygulamalarımız ;

 
Seçme ve Yerleştirme Nitelikli ve kaliteli insan gücüne sahip olmak için personel seçmeden önce iş tanımlarına uygun nitelikler belirlenir ve bu nitelikler doğrultusunda başvurular toplanır, oluşturulan aday havuzunda, konusun da uzman yetkililerce seçme ve İnsan Kaynakları olarak da yerleştirme işlemleri yapılır.

 
Oryantasyon ve Eğitim Yeni başlayan personelin ilk gününde, İnsan Kaynakları Bölümü olarak firmayı tanıtıcı ve genel çalışma kurallarını belirten eğitimler verilir. Sonrasında üretim bandı hakkında, Üretim Sorumluları tarafından eğitim verilir. İş sağlığı ve iş Güvenliği uzmanı tarafından firmada ve ilgili bölümde uygulanacak İş Sağlığı ve İş Güvenliği eğitimleri verilir. Kalite Sorumlusu tarafından firmamızın Kalite politikası ve kalite hedefleri hakkında eğitim verilir. Sonrasında da ilgili bölüm sorumlusu tarafından çalışma arkadaşları ile tanıştırılarak, çalışma ortamı, makinaların tanıtımı, işin tanıtımı hakkında diğer işbaşı eğitimleri verilir. Personelin firmada çalışma hayatı içinde de senelik planlarda belirlenen eğitimlere katılması da söz konusudur.
İş Sağlığı ve İş Güvenliği Firma bünyesinde bulunan İş Sağlığı ve İş Güvenliği uzmanı ve oluşturulan kurul ile gerekli her türlü güvenlik önlemleri alınmakla birlikte, düzenlenen ilgili eğitimlerle de çalışanlarımızın bilinçlendirilmesi sağlanmaktadır.
Sosyal ve Hukuki Hizmetler İnsan Kaynakları olarak çalışanlarımızın her türlü sosyal ve hukuki hizmetleri konusundaki ihtiyaçlarına danışmanlık yapıldığı gibi, firmamız da bu konuda uygun prosedürler izlemektedir.

 
Performans(Ölçme) Değerlendirme Gerek verilen eğitimler gerekse kapasitenin artırımı için çalışanlarımızın performanslarını göz önüne alarak sürekli iyileştirme ve performanslarının artırımı için gerekli çalışmaların yapılması sağlanmaktadır.
Ücretlendirme ve Diğer Sosyal Olanaklar Çalışanlarımızın maaşları tam olarak düzenli bir biçimde ödenmekte ve servis, yemek, sağlık gibi sosyal olanakları firmamız tarafından karşılanmaktadır.

Başvuru Formu


İletişim Bilgileri


İstanbul Merkez Ofis
OT-SA Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti.
Soğanlık Yeni Mah., Aliağa Sok., No:8, D:131
Bumerang Kartal, 34880 Kartal/İstanbul/TR
Balıkesir Fabrika
Gaziosmanpaşa Mah., Balıkesir OSB., 4.Cad.
No:19, 10100 Altıeylül/Balıkesir/TR+90 (216) 396 44 19
+90 (216) 596 27 85 - 3 Hat
+90 (216) 396 44 20
[email protected]